TEDxlogo Exam-Date80
assign MUN
Results

Results (6)

Final Results  - 2012-2013

 Grade A1(Term I + Term II)  in all subjects

CLASS : NURSERY

S. No.

Name

1

ADITYA RAGHAV

2

ATHARV DIXIT

3

MAAHI JAIN CHANDALIYA

4

PRITIKA VERMA

5

VIDUSHI SHARMA

6

DIVYANSHI NIRMAL

7

GUNJAN KANWAR

8

ABHINAV RANA

9

POOJA KUMARI

10

RIDDHIMA KUMARI

11

NIDHI KUMARI

 CLASS :  L.K.G.

 

S. No.

Name

1

BHUMIKA KHOLIA

2

DIGVIJAY SHYAM SINGH

3

DIVYANSH SHARMA

4

GARVITA AGARWAL

5

KUSHAGRA S. SOLANKI

6

NAMAN BHARGAVA

7

NARVEER S. SOLANKI

8

PRABHAV LALWANI

9

RITIKA KALWANI

10

SHAAN

11

SUVARNA ZOKARKAR

12

TANISHQ SHEWANI

13

TULSI BHARDWAJ

14

VIDHI ASWINI

15

POSHIKA GUPTA

 CLASS : H.K.G. A1

 

S. No.

Name

1

ANIRUDH VASHISTHA

2

BHAVYA GUPTA

3

DIGVIJAY CHATURVEDI

4

DRAUNI KULSHRESTHA

5

HARSHIT BHATIA

6

ISHAN SHARMA

7

NIRALI JAIN

8

ROHIT SONI

9

SNEHA BANSAL

10

VIMARSH SHARMA

11

TEERTH DEV MADHOK

12

PRIYA JODHA

 CLASS : H.K.G. A2

 

S. No.

Name

1

AARAV

2

RADHIKA SINGH

3

RAKSHIT JAIN

4

MANSI KUMARI

5

LAKSHYA MUSAL

6

HARJEET S. SANDHU

7

DEEPESH WADHWANI

8

ARYAN

9

VYOM YADAV

10

GARGI GURJAR

 CLASS : I A1

 

S. No.

Name

1

ANVI JAIN

2

ADVIK MODI

3

BHAVIK JAIN

4

DARVESH SINGH KHALSA

5

DEVANSHI GODHAVI

6

NAVYA JAIN

7

NAIN SINGH RATHORE

8

PARTH PASRICHA

9

PRAKHAR JAIN

 CLASS : I A2

 

S. No.

Name

1

ANSH JANGID

2

AVNI YADAV

3

AASHIL BHUTRA

4

AYUSHI KHATRI

5

BRAHMJOT SINGH

6

JUHI PARNAMI

7

MAHAK THAWANI

8

NAVANSHU SINGHAL

9

PIYUSH AGARWAL

10

PREETI AGARWAL

11

RUDRA PRATAP SINGH MEENA

12

ROUNAK CHAUDHARY

13

RISHABH GUPTA

14

JEJANSH GUPTA

 CLASS : I A3

 

S. No.

Name

1

DEEPESH HOTWANI

2

HARSHIT BHOJWANI

3

KOSHANGI MEENA

4

MEHUL KUMAWAT

5

PARUL JOSHI

6

PRANIT GOYAL

7

SAANVI SHARMA

8

YASHIKA GOSWAMI

9

YATHARTH SHARMA

10

PIYUSH KUMAR

 CLASS : II A1

 

S. No.

Name

1

Chitrangana Mehta

2

Dilisha Sehgal

3

Harshit Chitkara

4

Virendra Sigh Skekhawat

 CLASS : II A2

 

S. No.

Name

1

Aayush Tyagi

2

Bhumika Goyal

3

Harshita Nainani

4

Karan Singhal

5

LAVESH KUMAR ASWANI

6

SAHIL KUMAR ISRANI

7

SANCHIT PAWA

8

SUHANI ASWANI

9

VANSH SARDANA

10

VINAYAK SHARMA

 CLASS : II A3

 

S. No.

Name

1

ARYAWART GUPTA

2

NEHA TEJWANI

3

SANYAM SOOD

4

PRITHVI SHARMA

 CLASS : III A1

 

S. No.

Name

1

CHARVI KHANIJO

2

DIVISHA JAIN

 CLASS : III A2

 

S. No.

Name

1

ARNAV AGARWAL

2

DHANISHTHA RATHORE

3

HARDIK SINGHVI

4

MEENAL JAIN

 CLASS : III A3

 

S. No.

Name

1

ALAKH SHARMA

2

JHUGAN KARTIKEY

3

LAVINA KUMARI

4

SAHIL VACHHER

 CLASS : IV A1

 

S. No.

Name

1

ANSHUL BHARDWAJ

2

DEVESH SONI

3

LAVINA GUPTA

4

MANSI GUPTA

5

RIYA TECKCHANDANI

6

SAKSHI SHARMA

 CLASS : IV A2

 

S. No.

Name

1

JANVI SETHI

2

SHREYA BIYANI

CLASS : IV A3

 

S. No.

Name

1

JIGISHA KHUNTETA

2

MAHIN CHANDWANI

 CLASS : IV A4

 

S. No.

Name

1

DHEERAJ GUPTA

  CLASS : V A1

 

S. No.

Name

1

Lokesh Jarani

2

Yashasvi Rajani

 CLASS : V A2

 

S. No.

Name

1

NIKITA JAIN

2

SHIKHAR GUPTA

 CLASS : V A3

 

S. No.

Name

1

HIMANSHI ASRANI

2

NISHITA NAINANI

 CLASS : VI A2

 

S. No.

Name

1

AVISHA JAIN

2

SHIVANSH GUPTA

 CLASS : VI A3

 

S. No.

Name

1

ADITYA SOLANKI

2

BHAKTI MODWANI

3

VANSHIKA KAR

 CLASS : VII A1

 

S. No.

Name

1

SANYA VACHHER

2

SHAMBHAVI SINGH SISODIA

 CLASS : VIII A2

 

S. No.

Name

1

PRAFFUL KUMAR MANAV

2

VIDIPTA SHARMA

 CLASS : XI Com. A1

 

S. No.

Name

Percentage

1

AKANSH BANSAL

83.84%

2

HARSHITA GHIYA

79.60%

3

TANYA VERMA

76.08%

 CLASS : XI Com. A2

 

S. No.

Name

Percentage

1

TANMAY GUPTA

88.00%

2

ANCHAL JAIN

77.92%

3

PANKAJ RIJHWANI

76.48%

  CLASS : XI Science

 

S. No.

Name

Percentage

1

AKSHITA KAPOOR

91.28%

2

MAHENDER MEENA

84.56%

3

RAKSHA CHUGH

84.0%